Kısa Topuk

Çok Rahat

Bu pazarın liderleri Jimmy Choo ve Neiman Marcus’ a göre bir ayakkabının kısa topuk olabilmesi için tam olarak 6.4 cm. veya daha kısa olması gerekirken, 6.4 cm. ila 8.9 cm. arası orta topuk ve 8.9 cm. üzerindeki herhangi bir sayı da yüksek topuk olarak sınıflandırılır.

Kısa Topuklu Gelinlik Ayakkabısı

Bu argumanın selameti için, bazı orta topuk sınıfına giren ayakkabıları da aynı kategoriye alabiliriz. Kısa topuklar her ne kadar yüksek topuklara göre daha az kendini gösterse de, bazıları için Youtube’ da gördüğümüz gecenin sonu ya da ortalarında yere düşen gelinlerlerden oluşan bir dizi video ya da trend olmuş fotoğraflara maruz bırakmaz ve yüksek topuklara alışkın değilseniz, geceyi çok daha acısız bir şekilde atlatmanızı sağlar. Aynı zamanda, ilk dansın heyecanını da çok hızlı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Kısa topuklu gelinlik ayakkabılarının bir diğer avantajı da aşırı prova istemezler. Daha uzun topuklulara alışkın değilseniz, konuyu yüksek topuklu sayfamızda irdelediğimiz gibi, disipli bir prova yapmanız gerekir ve ayrıca kısa topukların çok güzel görünmediğini kim söylemiş ki!

Bir başka not ise; gelinliklerin çoğu ciddi bir oran farkıyla uzun olur ve çoğu ayakkabınızı kapatır. Dolayısıyla sizin için ideal seçenek bu ise aşağıdaki modellerimize bir göz atın ve konuyu bizimle artı ve eksileriyle tekrar bir tartışıp karar verin.

Sizin İçin Önerebileceğimiz Birkaç İpucu Daha

  • Yüksek topukları sadece düğün öncesi fotoğraf çekimi için de kullanabilirsiniz. Fotoğraf çekimleri bittiğinde tekrar kısa topuklu ayakkabılarınızı giyip dans pistine koşturabilirsiniz. Fotoğraflar mükemmel, düğün boyunca ayaklarınız sızlamadı, 2 kere kazandınız demektir!
  • Mutlaka prova yapın, kendinizi test edin, hayal edin ve öyle karar verin. Uzun topuklu alacaksınız, en azından yanına bir acil durum babeti de alın ve içiniz rahat etsin.
  • Uzun mu kısa diye düşünmekten kendinizi alamıyorsanız, ikisinde de kendinizi deneyin. Çünkü bu gecenin tekrarı olmayacak ve gecenin sonunda pişman olmaktansa mükemmel düğün fotoğrafları ve dans görüntüleri ile bir ömür güzel anın.