Babet

Sabahlar Olmasın

Özellikle bir kır düğünü planladığınızda, az sayıda davetli olduğunu, topuklu giymek yerine düz babet gelin ayakkabılarını tercih edebileceğinizi, güneşin tadını çıkarabileceğinizi ve artık ihtiyaç halinde (ansızın gelen yağmur ki bu çok sık olabilir) ileride de ailenizle birlikte kampa gittiğinizde ihtiyacınız olacak temel çadır kurma bilgilerine sahip olmanız gerektiğini bilirsiniz.

Düğününüz açık bir alanda (kır düğünü, yayla vb.) olacağı kesinleşti ise, topuklu ya da benzer modellerle dengenizi korumaya çalışmak yerine, birbirinden güzel babetlere bakmanın zamanı da gelmiş demektir.

Bu konu üzerinde yoğun bir şekilde düşünmeniz gerekmiyor -yaz mevsimi, hava sıcak, saatlerce ayakta kalacaksınız -babetleri aldınız ve dert tasa kalmadı! “Söylemesi kolay” dediğinizi duyar gibiyiz… Gelin öyleyse, dikkatlice ve gelinliğimizi de düşünerek okumaya devam edelim ve güzel bir model seçelim…

Babet Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Düğün teması ve genel hissiyat
  • Gelinliğinizin tasarım ve çizgileri
  • Nasıl bir zeminde yürüyeceksiniz? Çakıl, Beton ya da Çimen mi?
  • Ortalama ne kadar ayakta kalacaksınız?
  • Hava durumu (sıcak, nemli ya da yağışlı mı?)

İnternette fikir sahibi olmak adına dolaşırken ulaştığınız bu sayfada sizlere zaman kazandırabilmek en popüler ve rahat modelleri aşağıda listeledik. Gurur duyup tekrar tekrar giyebileceğiniz bu ürünleri koleksiyonumuza eklerken tamamen misafir deneyimleri ve dünya trendini de takip ederek güncelledik.

Topuklular kadar çekici olmakla beraber, asıl soru sizin bu babetlerin içinde neler hissedeceğiniz ve bu enerjiyi düğün misafirlerine nasıl yansıtacağınızdır. Eğer o gün, en güzel hissettiğiniz gün ise, topukların ne kadar yüksek olduğunun da pek bir önemi olmayacaktır. Uzun boylu bir gelinseniz, gözünüz kapalı devam edin ve damadın boyunu dikkate almayı unutmayın…

İyi haber: kararsız kalan ve seçim yapmakta güç anlar yaşayan tek gelin siz değilsiniz! O yüzden aşağıdaki küçük numara seçeneklerin de mevcut olduğu modellerden birini beğenip tekrar tekrar giymek isteyeceğinizi ve eğer topuklu bir model giymek zorundaysanız da bir çift babeti de yanınıza yedek olarak almanızı şiddetle tavsiye ederiz!