Gelin Ayakkabısı Renk Seçimi: Çiçek ve Çanta Kombini

Gelin Ayakkabısı Renk Seçimi Çiçek Çanta Kombini

Çiftlerin mutlu yeni bir dünyaya adım attıkları düğün günü kişilerin hayatının en özel anıdır. Tek kişilik hayatın artık çift kişilik olmaya başladığı bu güzel anda gelin hanımları oldukça fazla hazırlık süreci bekliyor. Bu hazırlık sürecinde genç kızlar için gelinlik provaları, gelin evi yerleştirme, ayakkabı seçimi, gelin çiçeği, tacı, duvağı, çantası oldukça yorucu bir süreçtir. Özellikle düğün gününde giyecekleri kıyafetler ile kullanacakları aksesuarların seçiminde hanımları bekleyen son derece önemli bir süreç vardır. Eskiden gelinler için ayakkabıda da çiçek seçiminde de fazla alternatif olmadığından seçim yapmak kolaydı. Fakat günümüzde muazzam bir çeşitlilik var ve her gelin bu süreçte hangi ayakkabıyı ne tür çanta ile kombinlemesi gerektiğine karar veremeyebiliyor. Gelin ayakkabısı, çiçek ve çanta seçimlerinde şu detaylara dikkat edebilirsiniz. Gelin ayakkabısı modelleri yenilikçi dokunuşu ve özgün duruşu ile gelinlere en özel anlarında önemli bir destekçi oluyor.

1. Beyaz Gelin Ayakkabılarının Zarafeti

Beyaz, gelinliğinizi en iyi tamamlayabilecek ayakkabı renkleridir. Son derece destekleyici ve güçlü bir gelin ayakkabısı seçimi yapmak isterseniz beyaz ve beyaza yakın tonları değerlendirebilirsiniz. Bu renk gelinlik, gelin çiçeği ve çantanızla aranılan bütünlüğü en iyi şekilde ortaya çıkaracaktır. Yüksek zevkin detaycılığına yüksek oranda vurgu yapan beyaz gelin ayakkabıları model olarak da geniş bir skala ortaya çıkarır. İnce yüksek topuklu sade bir beyaz stiletto ya da beyaz, dantel detaylı bir gelin babeti her zaman tarzınızı tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Gelinliğin renk tonunu bu seçim sırasında mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Eğer gelinliğiniz parlak bir beyaz ise ayakkabının da aynı tonda olması önemlidir. Fakat krem renginde ya da fildişi tonlarında bir gelinlik tercih etmişseniz ayakkabıyı kırık beyaz tonlarında seçmeniz daha idealdir. Kalın ya da ince topuklar, bağlamalı modeller bu renkte son derece şık bir duruş ortaya çıkarır.

2. Antrasit Gelin Ayakkabıları

Antrasit son yıllarda oldukça öne çıkan renklerdendir. Birçok kıyafette ve ayakkabı türünde bu modeller kendini bir hayli gösteriyor. Şık ve son derece avangarde bir duruşu vardır. Gelinlikler için tasarlanan antrasit gelin ayakkabılarında en önemli detay simli bir duruşa sahip olmalarıdır. Koyu renk olsalar da simli modeller çok rahat bir şekilde gelinliklerin altından istenilen uyumu yakalayacaktır. Üstelik bu renk tonlarında olan ayakkabıları daha sonra birçok abiye kıyafetle de değerlendirebilirsiniz. İçten platformlu bir antrasit bir gelin ayakkabısı stilinizi tamamlamanıza yardımcı olabilecek zarif bir detaydır.

3. Altın Dore Gelin Ayakkabıları

Gelinlerin son yıllarda en çok tercih ettiği ayakkabı renklerinden birisi de altın rengidir. Bu renk son derece asil bir görünüme sahiptir. Gelinliğin ön kısımları hafif kısa tasarlandığında ya da yürürken ön tarafı hafiften kaldırdığınızda ayaklarınızda son derece şık bir görünüm sunacaktır. Altın tonları gelin ayakkabılarında en göze çarpan renklerdendir. Beyaz bir gelinliği en iyi şekilde tamamlaması tercih edilmelerinde ki en önemli nedendir. Yazlık model tercih edilecek ise bağlamalı ve ince topukları olan gold ayakkabılardan tercih edebilirsiniz. Altın rengin verdiği saraylı havasından bir gelin olarak en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

4. Gümüş Renginde Gelin Ayakkabıları

Gelinlerin en çok severek tercih ettiği gelin ayakkabılarından birisi de gümüş renklerdir. Fiyonklu ya da düz bir modelde ayakkabıyı eğer gümüş renginde tercih ediyorsanız topuk boyunun yüksek olmasına özen vermelisiniz. Son derece gösterişli bir renk tonudur ve daha sonra da siyah ve gümüş rengi abiye kıyafetleriniz ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Renk tonundan kaynaklı olarak ayakkabıları tamamlayacak çanta ve çiçek seçimlerine de önem verilmelidir.

5. Bebe Mavisi Gelin Ayakkabıları

Gelinliğin altına beyaz kadar yakışacak olan bir diğer ayakkabı türü ise bebe ayakkabılarıdır. Platform ya da stiletto tarzında seçebileceğiniz bu renk tonu gelinlerin en sevdiği tasarımlar arasındadır. Beyazın altından çok fazla belli olmayacak tarzda olan bebe mavisi düğün boyunca çok dikkat çekmeyecektir. Üstelik bu ayakkabıları yaz ve bahar aylarında normal kıyafetlerinizle de çok rahat bir şekilde kullanabilme imkânı vardır. Bebe mavisi gelin ayakkabılarını tamamlamak için saçlarınızda kullandığınız incileri de çok açık parlak mavilerden seçebilirsiniz. Bu şekilde ayakkabılarınızın bütünlük sağlayacağı bir kombin uyumu ortaya çıkarmış olursunuz. Ön kısmı bağlamalı ya da klasik bir model bu renk için son derece uygundur.

6. Pudra Rengi Gelin Ayakkabılar

Yaz gelinlerinin vazgeçilmez ayakkabı renklerinden birisi de pudra rengidir. Düz bir pudra rengi ayakkabı son derece şık bir duruş ortaya çıkarır. Bu ayakkabılarda kalın topuklar ve platform detaylar tercih edilebilir. Önden kemeri olan pudra rengi bir ayakkabı kır düğünleri için de vazgeçilmez bir seçim olacaktır. Bu renklerde bir gelin ayakkabısı için pembe tonlarında bir makyaj ve bahar çiçeklerinden oluşan bir buket son derece şık birer tamamlayıcı olacaktır. Yine takı olarak ise pudra renginde inciler son derece zarif bir görünüm yaratmanızda önemli birer destekçi olacaktır. Pudra tonları son yıllarda birçok gelin adayı tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

7. Kırmızı Gelin Ayakkabıları

Kırmızı da gelin ayakkabıları içerisinde öne çıkan renklerdendir. Çok canlı bir duruşu olan kırmızı renk tonları ve bordolar çok zarif bir duruş ortaya çıkarmakla kalmaz aynı zamanda misafirlerin dikkatini de ilk olarak ayaklarınıza çeker. Parlak, simli tonlarında gösterişli bir kırmızı ayakkabıyı bembeyaz bir gelinliğin altından çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu tarz bir ayakkabı kullanmak istiyorsanız mutlaka kırmızı göz kamaştıran bir ruj kullanmaktan çekinmeyin. Makyajınızın da abartılı olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Burada önemli olan gelinliğin masumiyetinin kırmızı tonlarında bir ayakkabı ve makyaj daha gösterişli hale getirmektir. Tarzınızı ortaya çıkarmak ve sezonun en farklı gelinlerinden biri olmak isterseniz kırmızı gelin ayakkabılarını çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

8. Gelin Ayakkabılarında Yeşil Tonlar

Gelin ayakkabısı seçimlerinde yalnızca klasik renk tonlarına bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Tarzınızı ortaya çıkarmak isterseniz yeşil tonları seçebilir ve biraz daha dikkati çeken gelinlerden olabilirsiniz. Yazlık yeşil bir ayakkabı gardırobunuzda ki birçok elbiseyi de ilerleyen zamanlarda tamamlayacaktır ve düğünden sonra ayakkabıyı ne yapsam sorunsalı ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Yeşil ayakkabılarda en çok ilgi gören gelin tasarımları genelde kadife materyallerden tasarlananlardır. Buna ek olarak mat yeşil deriden tasarlanmış bir ayakkabı da tercih edilebilir. Koyu renk, parmak uçları kapalı bir ayakkabı kış düğünlerinde de tercih edilebilir tasarımlardır.

9. Eflatun Gelin Ayakkabıları

Eflatun son derece asil renklerdendir. Bu renkte bir gelin ayakkabısı tercih ediyorsanız simli ya da tüylü modelleri kullanabilirsiniz. Ön kısmında bulunan tüylü detaylar ayakkabıyı daha da hareketli bir hale getirir ve kendi düğün gününüzde son derece zarif görünmenize yardımcı olur. Ön kısmında taşlar, tüyler, tüller ya da çeşitli kurdeleler var ise bu ayakkabıları ömürlük bir hatıra olarak kutularında rahatlıkla saklayabilir ve ilerleyen dönemlerde torunlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü gelecekte bile modasını koruyabilecek son derece şık tasarımlardır. Yazlık, kışlık ve baharlık tasarımlar arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Gelin ayakkabısı seçiminde gelinlerin avantajları son derece fazladır. Eskisi gibi yalnızca beyaza bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Aksine bu süreçte turuncudan mor renge kadar hemen her rengi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

10. Desenli Gelin Ayakkabıları

Son yılların en tren gelin ayakkabıları arasında ise desenli gelin ayakkabıları ilk sırada geliyor. Bu ayakkabılarda kullanılan desenler biraz retro tarzı biraz da zarif duruşu ile tüm gelinlerin aklını çeliyor. İnce yüksek ya da yarım topuklu olarak tasarlanan bu desenli ayakkabılarda tercih edilebilecek birçok desen bulunuyor.

Sevilen desenler arasında puantiyeli ayakkabılar son derece zariftir. Bir geline prenses havası veren puantiyeli gelin ayakkabılarında siyah ve beyaz gibi zıt renkleri görmek mümkündür. Bu ayakkabıların hiçbir zaman modası geçmeyeceği için daha sonra da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yuvarlak ya da hafif sivri burunlu puantiyeli ayakkabıların düğünlerde size eşlik etmesini tercih edebilirsiniz.

Kazayağı desen de yine ayakkabı modellerinde sıkça tercih edilenler arasındadır. Bu da eskilerden bir desendir ve günümüzde hala birçok kıyafette de kullanılır. Siyah ve beyaz renklerinde desenli bir gelin ayakkabısı gelinlik altından son derece hoş bir görünüm sunacaktır. Bu tarz desenli ayakkabılar için balık gelinlikler son derece idealdir.

Gelin ayakkabısı seçimi yaparken birden fazla rengin kullanıldığı ayakkabıları da tercih edebilirsiniz. Fuşya, mavi ve krem tonları bir araya geldiğinde bahar gelinleri için son derece ideal bir ayakkabı olabilir.

Farklılıkları seviyorsanız üzerinde gelin ve damatla ilgili sözlerin yazıldığı, neşeli karakterlerin desenlerinin basıldığı çılgın ayakkabılar da tercih edebilirsiniz. Bu ayakkabıları belki düğünden sonra başka bir kombinle kullanamazsınız ancak saklamak ve ilerleyen zamanlarda anısından konuşmak için son derece güzel bir seçimdir.

Çiçekleri ve Çantaları Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Gelinler için ayakkabılar kadar önemli olan bir diğer önemli detay ise çiçek ve çanta kombinleridir. Son derece şık bir görünüme sahip olan birçok gelin çiçeği tasarımı bulunuyor. Bu çiçeklerde de yine seçimler yaparken ayakkabıların rengini baz alabilirsiniz. Örneğin eğer ayakkabınız gümüş ya da gold tonlarında parlak renkler içeriyor ise gelin çantanızın beyaz askısının ise altın ya da gümüş renklerinde zincirden olmasını isteyebilirsiniz. Çiçek olarak ise beyaz tonlarında bir buket içerisinde yine ayakkabınıza uygun şekilde minik pırıltılar tercih edebilirsiniz.

Renkli bir ayakkabı seçimi yaptığınız zaman çantanızın illa ayakkabı ile aynı renk olması gerekmiyor. Eğer ayakkabılarınız farklı renklerden oluşuyor ise bu renklerin birinden de çanta seçimi yapabilirsiniz. Bordo renkte bir ayakkabı tercih ediyorsanız gelin çiçeğiniz iri bordo renkte gülleri olan gösterişli bir çiçek olmalıdır. Eğer ayakkabılarınızda baharın tatlı renklerini kullanmayı seviyorsanız minik çiçekleri olan bir gelin çiçeği buketi tercih etmeniz gerekir. Kurdeleler ile hareketlendirilmiş bir çiçek buketi salona girerken davetlilerin dikkatini çekecek kadar özel bir tasarım olmasına dikkat edilmelidir.

Gelin buketlerinin çantalarınız ile yakın renklerde olmasına önem vermelisiniz. Bu şekilde ayakkabı, çiçek ve çanta uyumu ile bir gelin olarak davetlilerin gözünde kusursuz bir imaj edinebilirsiniz.

Gelinler için İdeal Çanta Modelleri

Gelinlik ile yürümek bir gelin için son derece zordur. Bu zorluğa bir elde çiçek bir elde çanta da eklenince gelinin hareket etmesi bir hayli zorlaşacaktır. Böyle durumlarda daha pratik ve zarif çantalar tercih edilmelidir. Bir gelin için en ideal çanta modelleri minimal tasarımlardır. El çantaları çok şık dursa da belki zincir askıları olan çantalar daha da kullanışlı olabilir. Hem abiye formunda görünmesi hem de kola asılabilmesi bu çantaları işlevsel bir hale getirir.

Çanta ve gelin ayakkabısı konusunda bir gelinin yaşayabileceği kararsızlıkları yaşıyorsanız HEDO ekibi sizlere tüm çanta alternatiflerini, avantajlarını en ince ayrıntıları ile sunar, bu süreçte çok daha tarz seçimler yapmanıza yardımcı olur.

Bunlar da ilginizi çekebilir: