Gelin Ayakkabısı Nasıl Değerlendirilir?

Gelin Ayakkabısı Nasıl Değerlendirilir

Hanımların hayatında ki en özel gün hiç kuşkusuz dünya evine girdikleri gündür. Düğün gününe büyük bir heyecanla hazırlanan genç hanımlar gelinlik seçiminden ayakkabı seçimine kadar her detaya büyük bir özen gösterir. Bu süreçte alınan birçok eşya düğün sonrasında işlevini yitiriyor. Gelin çiçekleri, taç, duvak, gelinlik ve sizi bir prenses gibi hissettiren gelin ayakkabınız… Bu süreçte tüm bu alınan giyim ürünlerinin içerisinde en işlevsel olanı her zaman için ayakkabılardır. Gelinlik altından kullanmak için satın aldığınız ayakkabıyı daha sonra nasıl değerlendirebilirim derseniz birçok alternatifiniz olduğunu bilmelisiniz.

Düğün Sonrasında Gelin Ayakkabılarınızı Kutularda Saklamayın

Gelin ayakkabılarınız için yapılabilecek çok fazla seçenek var. Fakat bu seçenekleri değerlendirmeden önce ayakkabılarınızın rengi, modeli ve topuk boyu gibi detayları göz önünde bulundurmalısınız. Düğün ardından gelin ayakkabılarınızı şu şekilde değerlendirebilirsiniz:

Gelin Ayakkabısından Sokak Stiline

Sokak Stilinize Gelin Ayakkabılarını da Dâhil Edin

Sokak stili kadınların gündelik yaşamda en sık kullandıkları tarzlardandır. Bazen yırtık bir jean pantolon bazen kısa bir şort tercih edilebilir. Ancak şıklık ve konfor bir arada olsun derseniz gelin ayakkabılarınızı bu tarzların altına çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Mavi dizleri yırtık bir jean pantolon altında ince topuklu beyaz bir ayakkabı oldukça hoş bir görünüm sunar. Bunu yazlık, beyaz blazer ceket ile tamamlamak tarzınızın daha göz alıcı olmasını sağlar. Beyaz, krem gibi tonlar kotlarla çok rahat kullanılabilir. Üstelik böyle bir kombinde ayakkabınızın gelin ayakkabısı olduğu da pek fark edilmez.

Gelin Ayakkabıları Abiye Simleme

Gelin Ayakkabınızı Pırıltılı Bir Abiye Ayakkabıya Çevirin

Son yıllarda kadınların çok fazla denediği ayakkabı değerlendirme yollarından birisi de ayakkabıları simlerle kaplayarak farklı bir ayakkabı elde etmek oluyor. Bunu eski topuklu ayakkabılara yapabileceğiniz gibi gelin ayakkabılarınıza da uygulayabilirsiniz. Ayakkabının dış yüzeyine her yeri kapatacak şekilde yapıştırıcı sürmelisiniz. Üzerine de istediğiniz renklerde simleri serpiştirmelisiniz. Siyah, kırmızı, lacivert her renkte simi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu şekilde beyaz ve kullanılması zor olan beyaz gelin ayakkabınız abiye kıyafetlerinizin altında dikkati çeken şık bir ayakkabı işlevi görmeye başlayabilir. Bu tarz bir ayakkabıyı siyah düz bir elbisenin altından kombine hareket kazandırmak amacıyla da tercih edebilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı Taş Süsleme

Gelin Ayakkabısının Tasarımında Farklılık Yaratın

Çok sade bir gelin ayakkabısını ufak birkaç dokunuşla daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Bunun içinde pırıltılı taşları kullanabilirsiniz. Ayakkabının en arka kısmını ve topuk kısmını bu taşlarla hareketlendirebilirsiniz. Taşların renkli olması gündelik hayatta ayakkabıyı kullanabilmenize imkan yaratır. Bu taşları parmak üstü kısımda da kullanabilirsiniz. Tarzında değişimler yaptığınız bu ayakkabı modellerini ise eteklerle ve elbiselerle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Eğer pırıltılı taşlar kullanmak istemiyorsanız hazır olarak tasarlanan kelebek, fiyonk gibi malzemelerden de yararlanabilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı Düğme Süsleme

Gelin Ayakkabılarını Düğmelerle Gündelik Ayakkabıya Çevirin

Birçok kadın, düğmelerin yalnızca giyim ürünlerinde kullanıldığını düşünebilir. Fakat gelin ayakkabılarına hayat vermek içinde bu renkli aksesuarlardan fazlası ile yararlanabilirsiniz. İrili ufaklı birçok düğme ile gelin ayakkabılarınızın renkli bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ayakkabılarınızı hem kotların hem de gündelik elbiselerinizin altından rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik rengârenk düğmelere yer vermek bu ayakkabıların tüm kıyafetleriniz ile kullanılabilmesini sağlayacaktır. Düğmelerle ayakkabı süslemek için iri ve ufak birçok düğme, etkili bir yapıştırıcı yeterlidir. Üstelik çok fazla zamanınızı da alacak bir işlem değildir.

Beyaz Gelinlik Ayakkabısı Siyah Dantel

Beyazın Üzerine Siyah Danteller Uygulayın

Eğer beyaz ya da krem rengi tonlarında bir gelin ayakkabınız var ise bu ayakkabıyı siyah dantellerle kaplayabilirsiniz. Tülden tasarlanan siyah dantelleri şeffaf bir yapıştırıcı eşliğinde ayakkabının yüzeyine uygulayın. Bu işlemi yaparken ayakkabının her yerinin potluk olmadan kaplandığından emin olun. Siyah ve beyazın karışımını rutin yaşamınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu işlemi ayakkabının topuk kısımlarına da uygularsanız ayakkabının görünümünde hoş bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Bu tarz bir ayakkabıyı her kıyafet ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı Oje ile Boyama

Ojelerle Gelin Ayakkabıları Rengârenk

Ojeler her ne kadar tırnak güzelliğinizi ortaya çıkarsa da şimdi onları ayakkabılarınızı süslemek için kullanabilirsiniz. İsterseniz tek bir renk, isterseniz de birçok rengi aynı anda tercih edebilirsiniz. Bu süsleme işlemi için tek ihtiyacınız olan ojelerdir. Yapıştırıcı ya da makas kullanmanızı gerektirecek işlemler yoktur. Ojeleri top top ayakkabı üzerine damlatın. Belirli aralıklarla yaptığınız bu işlem sonrasında kurumaya bırakın ve sonra dilediğiniz kıyafetiniz ile kullanmaya başlayın. Gelin ayakkabıları ile birçok farklı tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir: